Dwa certyfikaty dla Gminy Żarki

Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss i Pracownia EtnoJura to najlepsze Produkty turystyczne Częstochowy i regionu częstochowskiego w 2016 r. Certyfikaty przekazano w miniony piątek (7.10.) w ramach Światowego Dnia Turystyki. Galę oraz po raz trzynasty konkurs organizowała Częstochowska Organizacja Turystyczna.

Nagrody odebrały Dagmara Muszyńska z Pracowni EtnoJura oraz Anna, Barbara i Małgorzata Banaszczyk reprezentujące Hokus Pokuss. Certyfikaty przekazał zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski. Wniosek o nagrodę został przygotowany w żareckim magistracie i skierowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego do konkursu.

– Gala odbyła się w częstochowskim ratuszu. Zgromadziła organizatorów turystyki, przewodników, ale i przedstawicieli podczęstochowskich gmin. Gospodarzem spotkania byłą Częstochowska Organizacja Turystyczna, a certyfikaty przyznał Zarząd CzOT- informuje burmistrz Klemens Podlejski, uczestnik gali.

W kategorii produkt turystyczny wyróżniono Gminę Rędziny, Poraj, Klub Sportowy i dwukrotnie Gminę Żarki. Przyznano również nagrody w kategorii pamiątka turystyczna dla gmin: Kłomnice i Mstów, były również dwie nagrody w kategorii potrawa regionalna powędrowały do Gminy Olsztyn i Lecha Jędryki.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

źródło: http://www.turystykazarki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *