warsztaty dla szkół i przedszkoli

warsztaty dla szkół i przedszkoli

Etnopracownia to miejsce zabaw naturalnymi materiałami – inspiracji do zajęć warsztatowych szukamy w tematach eko i etno. Przez cały rok zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do naszej siedziby w Żarkach na Jurze lub do Wejherowa na Pomorzu. Klimatyczne sale, pachnące wikliną i sianem umożliwiają twórczy bałagan i dobrą zabawę.

Nasze zajęcia dostosowujemy do wieku uczestników. Mamy program dla najmłodszych od trzeciego roku życia, po młodzież licealną. Przez cały rok realizujemy też warsztaty wyjazdowe do Państwa placówek.

Czarodziejskie jajka

Warsztaty WIELKANOCNE eko-dekoracje na 100 sposobów!

Najbliższe święta to doskonała okazja do zabaw naturalnymi materiałami i wiosennymi kolorami. Korzystając z siana, wikliny czy brzozy robimy świąteczne dekoracje na różne sposoby.
 

Warsztaty świąteczne

Warsztat świąteczny eko-ozdoby

Proponujemy program świątecznych eko-ozdób, który możemy zrealizować w Państwa placówce lub w naszych pracowniach. Program warsztatów dostosowujemy do wieku grupy.

Serca wiklinowe

Serca na 3 sposoby

Ktoś z bliskich obchodzi urodziny lub inną uroczystość? Dzień Babci, Dzień Mamy lub Taty? Zapraszamy do pracowni. Serce zrobione z naturalnych materiałów, wykonane z pasją i zaangażowaniem to sympatyczny upominek dla bliskich.
cena 20 zł/2 serca
cena 15 zł/1 serce

Zawieszki

Challenge zawieszka

To warsztat dla młodzieży od 10 roku życia. Każdy wybiera sobie wstępnie przygotowaną zawieszkę i dalej kończy ją sam. Wypycha, zszywa dekoruje, a potem zostaje już tylko zapiąć kółeczko i dopiąć do plecaka lub torby.
cena 20 zł

Robimy zabawki

Wiercimy, zbijamy, malujemy

Ręczne wiertarki, małe imadła, wiertła Archimedesa oraz drewniane klocki wszelkich kształtów to idealne elementy do dobrej zabawy. Taki warsztat daje dużo możliwości i frajdy z własnoręcznie zrobionych figurek.
cena 20 zł

Bajkowe warsztaty

Bajkowe warsztaty

Warsztaty inspirowane postaciami z bajek, podczas których każde z dzieci robi dwie postaci bajkowe. Najczęściej wybierane przez dziewczynki to Elza i Olaf, a przez chłopców Zygzak i Olaf. Przy zamówieniu z 2 tygodniowym wyprzedzeniem możemy przygotować wzory na zamówienie, np. maskotkę przedszkola lub szkoły.
cena 18 zł/dziecko

warsztaty karnawalowe robimy stroje

Dwórki i Rycerze

Kto z nas nie chciał być rycerzem lub księżniczką? Podczas warsztatów, chłopcy malują i wykańczają własny miecz, a dziewczynki robią toczki dam dworu. W czasie zajęć opowiadamy o dawnych zwyczajach w zamkach na Szlaku Orlich Gniazd, balach królewskich i ważnych mieczach, np. Szczerbcu.
 
4-10 lat, cena 16 zł/1h

Malowana farma

Malowana farma

Każde z dzieci wybiera swoje zwierzątko do malowania i tak powstaje cała kolorowa farma;  ... a w niej koguty, kury, króliczki, koniki, krowy, świnki.
od 3 lat, cena 15 zł/1h

EtnoJura warsztaty rodzinne

Kwadratowy świat

Drewno to przyjemny, ekologiczny materiał, a udostępnione w wielu różnych kształtach pozwala na kreatywność. Uczestnicy dostają znane od zawsze drewniane klocki oraz kołeczki i składają swoje postacie i zwierzaki, na koniec zostaje już tylko zabawa kolorami.
od 8 lat, cena 18 zł/1h

Robimy zabawki

Robimy zabawki

Wracamy do początków zabawkarstwa. My opowiadamy o tym z czego i jak dawniej robiono zabawki, a dzieci tworzą własne. Malują konie na kółkach, auta, koty, motyle, kwiaty.
od 3 lat, cena 16 zł/1h

Zwierzątka z siana

Wesołe cudaki i zwierzaki z siana

Sianko, kolorowa tasiemka, ziarna kukurydzy lub fasola – tylko tyle wystarczy by każdy stworzył wesołe zwierzątko lub swojego cudaka. Dobra zabawa, masa śmiechu i zadowolona mina z własnego talentu – GWARANTOWANE!
od 4 lat, cena 15 zł/1h

Cudaki z siana

Robimy przytulanki

Robimy przytulanki w kształcie kotka, pieska, żyrafki, serduszka czy innych kształtów. Rozdajemy wycięte i częściowo zeszyte przytulanki, które potem uczestnicy wypychają, zszywają bezpiecznymi igłami, wiążą i doczepiają nosy, czupryny i wszelkie inne detale.
cena 20 zł

Wiklina

Wiklinowe wyplatanie

W zależności od wieku dzieci bawimy się różnymi materiałami: gazetą, sianem, brzozą, taśmą wiklinową czy witkami wikliny. Opowiadamy od kiedy ludzie wyplatali, z czego wyplata się w różnych miejscach świata. Pokazujemy co zrobić żeby witka nas słuchała.
od 4 lat, cena 15 zł/1h

Warsztaty - druk

Dawny druk na tkaninie

Druk na tkaninie znany jest już od starożytności. Ubrani w foliowe fartuchy drukujemy stempelkami. Opowiadamy o dawnych tkaninach, o tym jak je wytwarzano, jak zdobiono i kto nosił najpiękniejsze stroje. Dzieci zabierają ze sobą własnoręcznie zdobioną torbę.
3-9 lat, cena 14 zł/40 min.

Warsztaty świąteczne

Warsztat świąteczny eko-ozdoby

Proponujemy program świątecznych eko-ozdób, który możemy zrealizować w Państwa placówce lub w naszych pracowniach. Program warsztatów dostosowujemy do wieku grupy.

Galeria >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *